Dach ceramiczny i montaż paneli

Montaż paneli PV – dach ceramiczny

Montaż rozpoczynamy od zamocowania uchwytów dachówkowych. Uchwyty należy zamocować do krokwi, po uprzednim podsunięciu dachówek pod wyższy rząd. Rozstaw uchwytów uzależniony jest od wymiarów paneli. Przyjmuje się ilość uchwytów w zależności od ilości paneli, np. 1 panel 4 uchwyty, 2 panele 6 uchwytów, 3 panele 8 uchwytów, itd.

hak_dachpanelP1

Uchwyty przykręcamy minimum 4 wkrętami 6x40mm. Uchwyty dachówkowe należy zawiesić na dachówce tak, aby część wsporcza leżała w jej zagłębieniu (dotyczy dachówek falistych). Istnieje możliwość w/w regulacji poprzez przykręcenie uchwytów do krokwi w konfiguracjach przedstawionych poniżej:

panelP2następnie dachówki przesunięte na czas montażu należy ustawić w poprzednim położeniu.

W przypadku gdy rozstaw krokwi dachu nie odpowiada wymaganemu rozstawowi uchwytów dachówkowych monter we własnym zakresie musi wykonać wzmocnienie pomiędzy krokwiami umożliwiające montaż uchwytu dachówkowego. Zaleca się wykonanie wzmocnienia z łaty o przekroju min 40x60mm przykręconej do dwóch kątowników mocujących (min 80x80x60x3 mm) przykręconych następnie do dwóch krokwi dachu. Górna krawędź wzmocnienia powinna znajdować się na tej samej wysokości co górna krawędź krokwi.

panelP3

Do zamocowanych uchwytów w następnej kolejności przykręca się profile szynowe wielorowkowe, a do nich przy użyciu uchwytów kątowych przykręca się panel PV. Wszystkie elementy mające bezpośredni kontakt z panelem wykonane są z aluminium, aby nie dopuścić do powstawania ogniw korozyjnych.

panelP7Źródło:
– instsani.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.