Izraelski Enlight w Polsce?

Enlight chce inwestować w polskiej energetyce wiatrowej

Jak poinformował „Puls Biznesu”, izraelska firma Enlight planuje rozpoczęcie inwestycji w polską energetykę wiatrową.
Enlight jest częścią grupy Eurocom, jednej z największych firm w Izraelu, kontrolowanej przez Shaula Elovitcha, urodzonego w Polsce przedsiębiorcy, będącego jednym z najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi w Izraelu. W Izraelu Enlight ma 18 proc. udział w sektorze OZE – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

— Nasz plan zakłada budowę w Polsce, wspólnie z lokalnymi partnerami, farm wiatrowych o łącznej mocy przynajmniej 200 MW. Inwestycje sfinansujemy częściowo długiem, a częściowo z pieniędzy własnych i partnerów — powiedział cytowany przez „Puls Biznesu” Gilad Yavetz, szef Enlight. Wartość inwestycji może wynosić według niego ok. 300 mln euro.
Yavetz zapowiedział również, że w ciągu kilku tygodni ogłoszone zostanie podpisanie pierwszej umowy inwestycyjnej w Polsce. Negocjacje z partnerem finansowym, który objąłby mniejszościowy pakiet udziałów w projekcie, są już według niego zaawansowane. Pierwsza transakcja będzie dotyczyła małych projektów, o łącznej mocy 36 MW, a pierwsza inwestycja ma zostać uruchomiona przed końcem 2015 r. – podaje „Puls Biznesu”.

Źródło:
-zielona-energia.cire.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.