Kolektory dachowe płaskie FAKRO

Kolektory dachowe firmy Fakro w odróżnieniu do wielu innych rozwiązań rynkowych montowane są w połaci dachu, a nie nad pokryciem dachowym. Takie umieszczenie kolektorów:
– zapewnia wykorzystanie niezagospodarowanej powierzchni dachu,
– idealnie komponuje się z bryłą budynku,
– zwiększa sprawność kolektorów słonecznych.
Dodatkowo jeżeli projekt uwzględnia montaż okien dachowych to system kołnierzy dachowych FAKRO w prosty sposób umożliwia ich zespolenie z kolektorami.

Budowa kolektora

ozekol26

Ozn. 1-Płyta absorbera wykonana z blachy miedzianej pokryta jest warstwą selektywną TINOX, która charakteryzuje się wysoką sprawnością pochłaniania promieni słonecznych (ok 95%), 2-Odporna na przebicia perforowana blacha aluminiowa, 3-Izolacja ze specjalnej wełny mineralnej o grubości: 20mm na ściankach bocznych, 50mm pod absorberem, 4-Harfowy układ miedzianych rur, a także odpowiedni sposób ich połączenia z płytą absorbera (zgrzewanie ultradźwiękowe) zapewnia doskonały odbiór energii cieplnej z całej powierzchni absorbera,5-Obudowa w kształcie ramy wykonanej ze sztywnych profili aluminiowych, które gwarantują trwałą i mocną konstrukcję, 6-Odporna na gradobicie, hartowana szyba pryzmatyczna (gr 4mm) zwiększa transmisyjność światła oraz przepuszcza promienie padające pod niewielkim kątem, 7-Innowacyjny system przesuwanych wsporników montażowych pozwala dopasować montaż kolektorów słonecznych do każdego rozstawu łat

Kolektory SKW

Kolektory SKW można montować w zespoleniach z oknami dachowymi FAKRO w dowolnych konfiguracjach. Łatwe, szybkie i szczelne połączenie z połacią dachu zapewniają standardowe kołnierze do okien dachowych FAKRO. Zakres montażu kolektorów SKW: 15° – 90°. Zalecany zakres montażu: 30° – 60°.

Kołnierze do szczelnego połączenia kolektorów SKW z pokryciem dachowym:
– ESV do pokryć płaskich,
– EZV do pokryć profilowanych,
– EHV do pokryć wysokoprofilowanych.

ozekol12

Kolektory SKC

Kolektory słoneczne SKC dzięki zastosowaniu specjalnych kołnierzy do integracji z połacią dachu mogą być montowane w zespoleniach, w których odległość pomiędzy panelami solarnymi wynosi tylko 3 mm. Uzyskana w ten sposób jednolita powierzchnia doskonale komponuje się z zastosowanym pokryciem dachowym. Kolektory słoneczne SKC mogą być montowane wyłącznie w zespoleniach poziomych: kolektor – kolektor. Łatwy i szybki montaż kolektorów w konstrukcji dachu zapewniają specjalne kołnierze do integracji z połacią dachu.

Zakres montażu kolektorów SKC: 30° – 90°.
Zalecany zakres montażu: 30° – 60°.

Kolektory SKC różnią się od kolektorów SKW zastosowanym kołnierzem do integracji z połacią dachu. Parametry sprawnościowe kolektorów SKC są identyczne z parametrami sprawnościowymi kolektorów SKW.
Kołnierz do szczelnego połączenia kolektorów SKC z pokryciem dachowym Kołnierz do kolektora SKC składa się z 2 modułów: moduł podstawowy CZV oraz moduł dodatkowy MZV.
Moduły MZV oraz CZV standardowo stosuje się w zespoleniach poziomych składających się z 2 kolektorów SKC. Rozbudowa o kolejny kolektor wymaga dołączenia modułu MZV(2xSKC=CZV+MZV, 3xSKC=CZV+2xMZV).

ozekol13Źródło:
– instsani.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.