Nowa farma wiatrowa: Płośnica

W województwie warmińsko-mazurskim powstanie farma wiatrowa o mocy 36,8 MW. Zadanie realizowane jest przez PEP, który podpisał z BOŚ Bank umowę na finansowanie inwestycji.

Farma wiatrowa o mocy 36,8 MW powstanie w gminie Płośnica w powiecie działdowskim. Realizacją przedsięwzięcia zajmuje się Polish Energy Partners, która pozyskała na ten cel środki finansowe. W tym celu Grupa PEP podpisała z Bankiem Ochrony Środowiska długoterminowe umowy kredytowe o wartości 263 milionów złotych. Warto zaznaczyć, że jest to największa transakcja dotycząca finansowania inwestycji w OZE, jaką Bank zawarł w tym roku.

Dzięki tym środkom, powstanie farma wiatrowa, która będzie składała się z 16 turbin. Ponadto, będzie ona zlokalizowana na 5 hektarowym terenie, na którym zostaną wybudowane również drogi dojazdowe oraz potrzebna infrastruktura techniczna. Całkowity koszt tego zadania wyniesie 278 milionów złotych. Co więcej, inwestorzy szacują, że farma wiatrowa rocznie wyprodukuje blisko 98 815 MWh energii, co wystarczy na zaspokojenie potrzeb energetycznych ponad 40 tysięcy średniej wielkości gospodarstw domowych. Ponadto, pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych przyczyn się do zmniejszenia emisji CO2 o ponad 94 tys. ton rocznie.

Źródło:
-tech.money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.